Dziś obiecany post o giełdzie prywatnej.
To jedno z chętniej odwiedzanych przeze mnie miejsc w aplikacji, bo czasem udaje mi się znaleźć prawdziwe pożyczkowe perełki – oprócz tego, że otrzymuję zwykłe systemowe oferty, to jeszcze mam możliwość dodatkowego dokupienia tych z giełdy. Jak wybrać dla siebie idealną pożyczkę na giełdzie? Komu szczególnie przyda się aktywność na giełdzie? Jakie są moje metody na udane zakupy?
Każdemu, kto szuka „dopasowanych” pożyczek opłaca się odwiedzać giełdę prywatną. Ludzie wystawiają tam zróżnicowane oferty, dzięki czemu szansa na zakup pożądanej pożyczki zwiększa się. To również świetna opcja dla osób, które szybko chcą odzyskać zainwestowany kapitał.
Jakie pożyczki kupować?
System jest tak zaprojektowany, żeby wysyłał nam nie więcej ofert, niż do górnej granicy alokacji kapitału. Jeśli ta granica nie została osiągnięta, możemy poszukać na GP pożyczek, które ją „uzupełnią”. Gdy granica będzie osiągnięta, ta opcja zostaje automatycznie zablokowana. Zachęcam Was do częstego odwiedzania tej zakładki w aplikacji, bo można czasem znaleźć oferty prawie idealnie dopasowane do naszego kapitału. Wybór odpowiedniej jest łatwy – jak wszystkie pożyczki w systemie i te są dokładnie opisane. Posiadają swoje ID, wartość, cenę…
Jak otrzymać dostęp do giełdy pożyczek?
Są dwie metody. Pierwsza jest dla osób, które jeszcze nie podpisały umowy dostępu do systemu. Podczas rejestracji nowego Uczestnika przez telefon doradca zapyta, czy dany uczestnik życzy sobie otrzymać dostęp do giełdy prywatnej. Jeśli wyrazimy zgodę, to gdy wybierzemy się podpisać dokumenty do placówki, otrzymamy dodatkową umowę.
Drugi sposób jest dla inwestorów, którzy wcześniej nie decydowali się na sprzedawanie / kupowanie pożyczek we własnym zakresie. Aby otrzymać dostęp do giełdy należy – uwaga, uwaga – zadzwonić pod numer: 801-88-99-02 wew. 2 ;-) Doradcy dalej załatwią z wami całą sprawę.
OK, to teraz przejdźmy do tego, jak wygląda kupowanie pożyczek oraz ich sprzedawanie.
Jak sprzedać pożyczkę?
Pożyczki wystawiane są z poziomu zakładki „pożyczki trwające”. Przy ID pożyczki widzimy ikonę młotka, wystarczy tam kliknąć. Dalej będzie to wyglądać tak:
w oknie, które otworzy się po kliknięciu w ikonę giełdy (młotek), trzeba uzupełnić rubrykę „Twoja cena”. Rubryka będzie poprawnie uzupełniona tylko wtedy, gdy nowa cena będzie równa lub do 20% niższa od wartości wystawianej pożyczki. Kwota do wypłaty zostanie pomniejszona o 0,5% (opłata manipulacyjna) wartości pożyczki (pokrywa sprzedający). Po ustaleniu ceny klikamy „wystaw” i przechodzimy do zakładki „Dyspozycje”, by potwierdzić chęć sprzedania pożyczki.
Na sprzedaż można wystawić każdą pożyczkę, jeśli nie jest windykowana i jeśli minęło minimum 30 dni od jej udzielenia. W każdej chwili sprzedający ma również możliwość wycofania swojej oferty z giełdy.
Na screenach wystawianie pożyczki na sprzedaż wygląda tak:
A jak kupić pożyczkę?
W zakładce „Giełda prywatna” pod przyciskiem „przeglądaj oferty” mamy listę wystawionych na sprzedaż pożyczek (nie widzimy natomiast tych, które sami sprzedajemy). Jeśli któraś nas zainteresuje, klikamy „kup” i potwierdzamy. Po zakupie pokazuje się okienko z informacjami potrzebnymi do zrobienia przelewu.
UWAGA! Jeśli pożyczka zostanie spłacona wcześniej niż system to zarejestruje, oferta zakupu może zostać odrzucona.
A czy wy sprzedawaliście już, bądź kupowaliście pożyczki na giełdzie? Jakie są wasze wrażenia i odczucia? Co byście dodali lub zmienili?
Pozdrawiam,
Natalia
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz